favicon

RYSUNEK

Rysunek

galeria grafika

Początkowo zajmowałam się grafiką użytkową (komputerową): tworzeniem ulotek, plakatów, naklejek, projektów logo. Fascynowały mnie też fotomanipulacje czyli artystyczne przeróbki zdjęć. Kiedy odkryłam mandale i styl Zentangle - zaczęłam tworzyć prace ręcznie, na bristolu, przy użyciu cienkopisów wodoodpornych i pisaków akrylowych.

Zobacz prace

Mandale

Mandala zafascynowała mnie odkąd pierwszy raz się z nią zetknęłam. Uwielbiam formy koliste, spirale, łuki, okręgi, fale i wszelkie opływowe kształty. Wydała mi się najbardziej naturalnym sposobem na wyrażenie siebie, harmonijną organizację przestrzeni zgodną z kształtami najczęściej występującymi w naturze. W maju 2016 uczestniczyłam w warsztacie i wykładzie krakowskiej malarki Ewy Grzegorczyk na temat mandali Zentangle. Ta technika mnie urzekła, ponieważ podczas tworzenia nie ma wymogu by stworzyć coś konkretnego, bardziej przypomina medytację i zabawę kreską. Zaczęłam tworzyć mandale na różnych podłożach: papierze, bristolu, płytach malarskich, rysować pisakami i malować farbami. Lubię je wypełniać kolorem, deseniami, przyklejać na nich różne elementy. Tworzenie mandali mnie relaksuje, ćwiczy cierpliwość, koncentrację i wprowadza w stan wyciszenia. Dzięki niej obserwuję swój proces rozwoju i wiem na jakim etapie jestem.

Więcej o mandalach przeczytasz w zakładce Mandale.

Jeśli chcesz kupić którąś mandalę – użyj formularza Napisz do mnie. Te, które są na sprzedaż mają informację o cenie.

Do każdej mandali dodaję zawieszkę gratis (do samodzielnego przyklejenia). Mogę też dodać antyramę (dodaj wtedy 10 zł do ceny mandali)  

Mandale wysyłam do 3 dni roboczych po zaksięgowaniu wpłaty.

 Mandale Kwiatowa i Oko Neptuna są już niedostępne.

Napisz do mnie

Zentangle

Styl Zentangle to sztuka "kreatywnego bazgrania" :) Rysunki Zentangle tworzy się rysując proste formy, najczęściej w kształcie zawijasów, a następnie wypełniając je deseniami. Powtarzalność w wykonywaniu wzorów powoduje, że rysując wpada się w  rodzaj twórczego transu, . Stąd też nazwa technik:i "zen" - oznacza sztukę kontemplacji (w dużym skrócie), a "tangle" - plątać, skręcać. Ta technika to nie tylko sposób na relaks, ale także przyjemne narzędzie do wyciszenia się i ćwiczenia koncentracji. W Zentangle urzekła mnie prostota i brak wyraźnych reguł: rysunki tworzymy cienkopisami na brystolu i możemy wpisywać desenie w kształty jakie przyjdą nam do głowy. Pomyłkę w tworzeniu wzoru można wykorzystać do stworzenia nowego wzoru. Nie ma znaczenia czy rysunek będzie ładny czy nieładny, bo głównym celem Zentangle jest twórcza zabawa.

 

Napisz do mnie