favicon

VEDIC ART

kleks 1

Czym jest Vedic Art?

Wyobraź sobie, że możesz bawić się farbami tak jak chcesz i nikt tego nie będzie oceniał tak jak w szkole. Możesz spontanicznie malować pędzlami albo dłońmi,  przyklejać do płótna wszystko co masz pod ręką, a nawet… zniszczyć swój obraz. Przypomnij sobie beztroskę dziecka z fantazją pokrywającego pustą kartkę wymyślnymi formami, tworzącego swój świat na obrazie. Tak właśnie wygląda Vedic Art, inaczej: malarstwo intuicyjne. Jest techniką rozwoju świadomości łączącą malarstwo z mądrością Wed, świętych ksiąg hinduizmu z ok. 1500-3000 p.n.e. To  najstarsza  grupa religijnych tekstów sanskryckich, które stanowią całość wiedzy człowieka o świecie ludzi i bogów. Twórcą Vedic Art jest Curt Kallman, szwedzki artysta - malarz, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Sztokholmie. Stworzył tę technikę w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku, po spotkaniu Maharishi Mahesh Yogi’ego, jogina, który wymyślił Medytację Transcendentalną. Maharishi polecił Curtowi opracować system, który łączyłby malarstwo z Wedami i uczyłby sztuki życia. Curt pracował nad tym kilkanaście lat i po ukończeniu dzieła rozpropagował Vedic Art po całej Szwecji, a następnie Europie.
Każdy obraz malowany techniką Vedic Art jest ilustracją jednej z wedyjskich zasad, napisanych w poetycki sposób. Vedic Art uczy, że sztuka i życie to jedno i reguły, które występują w malarstwie sprawdzają się również w życiu. Dokumentuje proces wchodzenia w akt stwarzania, w którym nie ocenia się efektu końcowego, ale skupia się na doświadczaniu bycia stwórcą swojego świata na płótnie. Kiedy malujemy spontanicznie kierując się intuicją, nie oczekujemy opinii innych na temat naszego obrazu, ani siebie nie krytykujemy, możemy otworzyć się na boską inspirację i manifestację kreatywności. Do głosu dochodzi dziecięca wyobraźnia, nieograniczona ekspresja, ujawniają się skrywane potencjały i bez zbędnych słów wychodzą zapomniane uczucia i emocje. Kiedy malowanie staje się formą medytacji, pogrążamy się w byciu "tu i teraz", odkrywając własną pełnię wchodzimy w przestrzeń serca. Możemy stworzyć obraz jaki chcemy, kolorami, które sami wybieramy. Z tego względu Vedic Art jest prostą i skuteczną techniką pomagającą w nabraniu pewności siebie, odnajdywaniu autentyczności, zwiększającą akceptację siebie i poczucie sprawczości.

kleks 1

Twórca o metodzie

"Vedic Art nie naucza malowania. -Nie! - Vedic Art przypomina jak malować. Vedic Art pamięta jak sztuka może być tworzona. Od samego początku, kiedy poznajemy siedemnaście zasad Vedic Art, zaczynamy odtwarzać sobie również całą historię stworzenia, skąd przychodzimy i dokąd zmierzamy. Vedic Art zawiera w sobie mapę nawigacyjną. Użyj kompasu, który znajduje się w Twoim umyśle i znajdź drogę do miejsca pokoju w Twoim sercu. Wtedy, kiedy zanurzysz pędzel w świetle, przestrzeni i błogości - namalujesz wieczność. Kiedy wnikniesz w swoje dzieło – w Twoim wewnętrznym dialogu – odnajdziesz szyfr, ujawniający, jak żyć i jak dzieło może otworzyć drzwi do nieba na ziemi."

kleks 1

Dla kogo jest Vedic Art?

Jeśli:

 • pragniesz się odstresować i odpocząć od rutyny dnia codziennego
 • marzysz o tym, żeby odkryć swój potencjał
 • potrzebujesz zwiększyć wiarę w siebie i swoje możliwości
 • poszukujesz autentyczności i pełnej akceptacji 
 • masz ochotę by dokonać zmian w swoim życiu, ale brak ci pewności
 • szukasz bardziej twórczego podejścia do różnych spraw
 • chcesz czuć w życiu więcej luzu i spontanicznej radości
 • po prostu chcesz malować i nie wiesz jak zacząć

Vedic Art jest dla ciebie!

kleks 1

Co zyskasz dzięki Vedic Art?

 • przekroczysz swoje strefy komfortu* w prosty i przyjazny sposób
 • odkryjesz na nowo niczym nieskrępowaną ekspresję dziecka
 • nauczysz się akceptować siebie w pełni
 • nabierzesz odwagi do dokonania zmian
 • poczujesz większy kontakt ze swoimi emocjami i uczuciami
 • rozwiniesz prawą półkulę odpowiedzialną m.in. za kreatywne myślenie i intuicję
 • odnajdziesz swój twórczy potencjał
 • przypomnisz sobie swoje marzenia

*strefa komfortu - to stan, w którym nie szukasz wyzwań, masz wrażenie, że tkwisz w miejscu, a przed dokonaniem jakichkolwiek zmian blokują cię różne przekonania i strach przed porażką

Co jest  bardzo istotne – nie trzeba posiadać żadnych umiejętności malarskich by tworzyć w stylu Vedic Art.

kleks 1

 

 

 

 

 

 

 

 

kleks 1

Jak zacząć przygodę z Vedic Art? 

Informacje o najbliższych warsztatach sprawdzisz w zakładce Wydarzenia. Jeśli chcesz się zapisać - użyj formularza Napisz do mnie w zakładce Kontakt.

Warsztaty odbywają się w cyklu cotygodniowym (zajęcia trwają 2,5 godziny) ,dwutygodniowym (zajęcia trwają 5-6 godzin) lub 4-dniowym.

 

Przy zapisie na cały kurs Vedic Art dostajesz:

– możliwość korzystania z pędzli, szpachelek, różnych materiałów malarskich na pierwszych zajęciach

– pamiątkę z warsztatów w postaci zdjęcia siebie w akcie twórczym, w formacie 15 cm x 21 cm

– możliwość wzięcia udziału w wystawie zbiorowej prac uczestników kursu Vedic Art

 

  Co mi dał Vedic Art?

1. Odwagę do tworzenia obrazu zgodnie z moim zamysłem i podążanie za swoją intuicją, a nie radami innych osób, niekoniecznie zgodnymi z moją wizją

2. Poczucie, że jestem panią swojego losu, tworzę sobie sama okoliczności, które najlepiej sprzyjają mojemu rozwojowi

3. Autentyczność, odkrycie na nowo swoich marzeń, powrót do bezpośredniości, ufność

4. Dostrzeżenie ograniczających mnie wzorców, blokad, które tak naprawdę sama sobie tworzę

5. Zauważenie, że błędy czy porażki niekoniecznie muszą się wiązać z czymś negatywnym, zwiększenie akceptacji

5. Otwarcie na nowe możliwości, zauważenie ile ich jeszcze jest przede mną, a nie skupianie się na ograniczeniach

  

Moje obrazy

moje obrazy 1

moje obrazy 2

Sprawdź
Wydarzeniawięcej

Zobacz
Galerięwięcej