favicon

WYDARZENIA

Wydarzenia

Warsztaty Vedic Art w Borku Starym

Termin: 16 czerwca - 19 czerwca 2022

Miejsce: Wrotyczowe Pola, Borek Stary 188A

Start: 10.30

 

Jeśli:
✅  chcesz odpocząć w pięknym miejscu na łonie natury
✅  przydałoby ci się trochę entuzjazmu i energii
✅  szukasz inspiracji, chcesz odkrywać siebie
✅  ciągnie Cię do malowania, ale nie wiesz jak się za to zabrać
✅  chcesz zrobić coś nowego
✅  potrzebujesz więcej kreatywności, samodzielności, sprawczości
✅  lubisz poznawać nowe, ciekawe osoby
✅  marzysz o doświadczaniu wolności, radości, akceptacji
✅  po prostu chcesz malować i poczuć się jak twórca
 
zapraszam Cię na warsztaty malarskie 🎨 -Vedic Art, w Gospodarstwie Agroturystycznym "Wrotyczowe Pola", w Borku Starym koło Rzeszowa. 
Warsztaty potrwają 4 dni 
 
🔻 Nie musisz posiadać żadnych umiejętności malarskich żeby malować w stylu Vedic Art. 
 
👉 Malowanie na tych warsztatach polega na tym, że wchodzisz w tworzenie bez oczekiwania określonego efektu. Po prostu spontanicznie malujesz i bawisz się przy tym, a efekt nierzadko może Cię zaskoczyć. Pozwalasz na przepływ energii. Kiedy otwierasz się z ciekawością na nowe doświadczenie, obraz właściwie powstaje bez wysiłku. Możesz odpocząć od rutyny codzienności, odkryć zapomniane marzenia, skontaktować się z głębszymi pokładami siebie, zyskać więcej uważności. W Vedic Art nikt nie ocenia czy to co tworzysz jest dobre lub niedobre. Dzięki temu możesz się pozbyć zahamowań, uzyskać nową perspektywę i nabrać odwagi do dokonania zmian oraz odkryć w sobie twórczy potencjał.
Zapraszam Cię serdecznie na wejście w artystyczną przygodę. Pomogę Ci odkrywać siebie w atmosferze rozwijającej się przyrody i relaksować się w kolorowym, twórczym akcie.
 
👉 Więcej informacji o tej metodzie znajdziesz TUTAJ
 
👉 Jeśli chcesz wiedzieć więcej - zajrzyj TUTAJ
 
 📌 Informacje organizacyjne:
Warsztaty odbywają się w plenerze lub na werandzie (w razie niepogody). Domek Gospodarstwa Agroturystycznego jest drewniany i ma w pełni wyposażoną kuchnię, huśtawkę ogrodową, taras, piękny ogródek. Jest idealnym miejscem do odpoczynku i wejścia w kontakt ze sobą.
 
👉 Adres: 
Borek Stary 188A.  Jadąc z Rzeszowa, w Borku trzeba skręcić w lewo, przed stacją benzynową, pod górę. Domek jest po lewej stronie, na wzgórzu. Przy drodze stoi znak z napisem "Wrotyczowe Pola"
 
👉 Co potrzebujesz zabrać?
Farby akrylowe i pojemnik lub słoik na wodę. Szkicownik. Ołówki, flamastry, kredki. Płótna i inne materiały malarskie i dekoracyjne. Kilka pędzli syntetycznych. Opcjonalnie wałki do malowania, gąbki lub szpachelki, pasty strukturalne. Paletę lub plastikowy talerzyk jednorazowy, Materiały typu: brokat, koraliki, wstążki, tektura, klej i co tylko przyjdzie Ci do głowy, a można użyć do stworzenia obrazu. Płótna (nazywane też podobraziami) są potrzebne w ilości ok.12 -15 sztuk. Najlepiej różnych rozmiarów. Można także nabyć tablice malarskie (płyty pokryte płótnem i zagruntowane). Wszystkie materiały możesz nabyć w sklepach plastycznych dla artystów. 
 
👉 Obrazy malujemy farbami akrylowymi ze względu na szybki czas schnięcia. 
W celu jak najgłębszego wejścia w proces polecam wziąć ze sobą ubranie do pobrudzenia.
Na miejscu będą środki czystości i folia do zabezpieczenia podłogi.
 
👉 Inwestycja w siebie: 928 zł.
Warsztaty trwają 32 godziny. Dziennie po ok. 8 godzin. W trakcie 4 godzinne przerwy obiadowe.
 
🌙  Nocleg:
60zł/osoba/dzień
Rezerwacja noclegu we własnym zakresie: POD TYM LINKIEM
 
👉 Jest możliwość uczestniczenia w warsztatach bez noclegu, dolicz wtedy + 60 zł do ceny bazowej (15zł/dzień)
 
🥗 Wyżywienie:
We własnym zakresie (niedaleko jest restauracja i sklep na stacji benzynowej). Na miejscu też można sobie przygotować coś do jedzenia.
 
Warsztat kończy się uzyskaniem dyplomu Vedic Art.
 
 Bonusy:
🎁 Kawa i herbata 
🎁 Możliwość wzięcia udziału w wystawie Vedic Art. 
🎁 Koncert na dzwonkach Koshi. 
🎼 Dzwonki Koshi to bambusowy instrument wysokiej jakości, o bardzo przyjemnych dźwiękach, wyrabiany ręcznie. Każdy z nich ma inną tonację i reprezentuje jeden żywioł. Używane są w muzykoterapii. 
👉 TUTAJ możesz ich posłuchać 
 
🎨 A TU obejrzeć zdjęcia z moich warsztatów w Borku Starym: 
 
👉 Gwarancją zarezerwowania udziału w warsztacie jest wpłacenie zadatku przelewem, w wysokości 278 zł do 27 maja. Numer konta w prywatnej wiadomości
 
🔻  Uwaga!: Ilość miejsc ograniczona, max. 5 osób.
 
👉 W razie zebrania się zbyt małej ilości uczestników (minimum 3) warsztaty będą odwołane , a zadatki zwrócone na konto w ciągu 3 dni od wpłaty.
 
📞 Jeśli chcesz się zapisać na Vedic Art w Borku Starym:
 
Zapraszam :) 
☀️  Lidia Varanova
 
✍️  O mnie:
Jestem absolwentką Uniwersytetu Rzeszowskiego na kierunku Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuk Plastycznych oraz instruktorką metody Vedic Art. Z wykształcenia jestem nauczycielką języków obcych, prywatnie mamą wrażliwego i mądrego Adrianka. Odkąd pamiętam sztuka była zawsze obecna w moim życiu. Maluję obrazy i biżuterię drewnianą (kolczyki i bransolety), rysuję mandale oraz prowadzę warsztaty malarsko-rysunkowe wspomagające rozwój kreatywności. Moje zainteresowania obracają się wokół psychologii, symboliki snów, alternatywnych metod rozwoju osobistego.
 
🎨  Twórca o metodzie:
"Vedic Art nie naucza malowania. -Nie! - Vedic Art przypomina jak malować. Vedic Art pamięta jak sztuka może być tworzona. Od samego początku, kiedy poznajemy siedemnaście zasad Vedic Art, zaczynamy odtwarzać sobie również całą historię stworzenia, skąd przychodzimy i dokąd zmierzamy. Vedic Art zawiera w sobie mapę nawigacyjną. Użyj kompasu, który znajduje się w Twoim umyśle i znajdź drogę do miejsca pokoju w Twoim sercu. Wtedy, kiedy zanurzysz pędzel w świetle, przestrzeni i błogości - namalujesz wieczność. Kiedy wnikniesz w swoje dzieło – w Twoim wewnętrznym dialogu – odnajdziesz szyfr, ujawniający, jak żyć i jak dzieło może otworzyć drzwi do nieba na ziemi."
Curt Kallman

Miniwarsztat w duchu Vedic Art w cafe pubie Niezła Sztuka

Termin: 23 kwietnia

Miejsce: Niezła Sztuka Cafepub, ul. Sobieskiego 18

Godzina: 16.00-17.30

Wstęp: 15 zł

Rezerwacja miejsc do 12.04.2022 : mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. albo TUTAJ

  Witaj 🙂

Jeśli chcesz:
✅ spędzić sobotnie popołudnie w kreatywny i relaksujący sposób
✅ oderwać się na chwilę od codziennej rutyny
✅ wyrazić siebie bez zbędnych słów
✅ porysować spontanicznie w beztroskiej atmosferze
zapraszam razem z Niezłą Sztuką na miniwarsztat w duchu Vedic Art 🎨 który odbędzie się 23 kwietnia, w sobotę, o 16.00 i potrwa 1,5 godziny.
👉Co to jest Vedic Art?
Vedic Art to technika rozwoju osobistego poprzez malarstwo.
Dokumentuje proces wchodzenia w akt stwarzania poprzez uważne malowanie. Nie ocenia efektu końcowego. Skupia się na doświadczaniu bycia twórczynią swojego świata na płótnie.
Kiedy malujemy spontanicznie możemy otworzyć się na boską inspirację i manifestację kreatywności. Możemy odkryć własną pełnię i wejść w przestrzeń serca❤️
Vedic Art to malowanie według zasad stworzonych w oparciu o Wedy - starohinduskie teksty liczące sobie kilka tysięcy lat...
👉 Co będzie na miniwarsztacie?
Na miniwarsztacie opowiem o Vedic Art, dlaczego powstanie ładnego obrazu nie jest konieczne i co jest ważniejsze niż efekt końcowy. Zrobimy ćwiczenie na zmianę postrzegania. Zagram też na dzwonkach Koshi żeby wprowadzić Was w relaksacyjny nastrój.
Na koniec narysujemy kredkami obrazki.
🔻Jeśli nie masz żadnych umiejętności malarskich i rysunkowych - nie martw się, tym bardziej jest to dla ciebie. Miniwarsztat jest do tego, żeby rozbudzić Twoją kreatywność.
📌Informacje organizacyjne
Co potrzebujesz zabrać:
1. Blok rysunkowy
2. Coś do rysowania: ołówek, długopis, flamaster, cienkopis, itp. Kolory dowolne.
4. Kredki ołówkowe albo woskowe
👉Wstęp: 15 zł
Wydarzenie się odbędzie jeśli zbierze się grupa min. 6 osób. Warsztat jest dla dorosłych.
👉 Rezerwacja miejsc mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. albo przez Messengera, do 11.04.
Uwaga: Ilość miejsc ograniczona
☀️ Zapraszamy

Vedic Art - malarskie warsztaty rozwojowe w cafe pub Niezła Sztuka

Termin: 19 marca - 4 czerwca

Miejsce: Niezła Sztuka Cafepub, ul. Sobieskiego 18

Godzina: 10.00 - 18.00

Zapraszamy razem z Niezłą Sztuką na malarskie warsztaty rozwojowe dla kobiet.

 

👉Vedic Art jest dla Ciebie jeśli chcesz:

✅ wyciszyć się i poczuć większy kontakt ze swoimi emocjami
✅ przypomnieć sobie, że jesteś twórcą swojego życia
✅ zrelaksować się i doświadczyć tworzenia w pełnej spontaniczności
✅ nauczyć się akceptacji
✅odkrywać siebie
✅ nabrać odwagi do dokonania zmian
✅ rozwinąć kreatywne myślenie i intuicję
✅ odnaleźć swój twórczy potencjał
✅ przypomnieć sobie swoje marzenia
✅ po prostu się odstresować

🔻Tutaj nie doświadczysz krytyki , osądów i ocen tego co robisz.

👉Vedic Art to technika rozwoju osobistego poprzez malowanie.
Uczy, że sztuka i życie to jedno i reguły, które występują w malarstwie sprawdzają się również w życiu. Dokumentuje proces wchodzenia w akt stwarzania poprzez malowanie obrazu z pełną uważnością. Nie oceniamy efektu końcowego, ale skupiamy się na doświadczaniu bycia stwórcą swojego świata na płótnie. Kiedy malujemy spontanicznie kierując się intuicją, nie słuchamy opinii innych na temat naszego obrazu możemy otworzyć się na boską inspirację i manifestację kreatywności. Do głosu dochodzi dziecięca wyobraźnia, nieograniczona ekspresja, ujawniają się skrywane potencjały i bez zbędnych słów wychodzą zapomniane uczucia i emocje. Kiedy malowanie staje się formą medytacji, pogrążamy się w byciu "tu i teraz". Możemy odkryć własną pełnię i wejść w przestrzeń serca.


🔻 Nie potrzebujesz mieć żadnych umiejętności malarskich aby wziąć udział w warsztatach Vedic Art. Nie uczymy się tutaj techniki, tylko używamy malowania jako sposobu na wejście w głębszy kontakt ze sobą.
Więcej o tej technice możesz przeczytać TUTAJ


🎨🎨🎨Jeżeli chcesz wiedzieć więcej - napisz do mnie wiadomość - umówimy się na 20 minutową rozmowę podczas której opowiem ci na czym to polega.🎨🎨🎨 


📌Informacje organizacyjne:
Warsztaty stanowi zamkniętą całość, czas trwania to 32 godziny podzielone na 4 moduły, które odbywać się będą raz w miesiącu, w sobotę (19 marca, 9 kwietnia, 14 maja, 4 czerwca)
Start: 10.00
Koniec: 18.00
(w trakcie przerwa obiadowa)
Inwestycja w siebie: jeden moduł: 232 zł
🔻Liczba miejsc ograniczona: 6 osób
Decyduje kolejność zgłoszeń.
Tylko wpłata zadatku (100 zł) jest rezerwacją miejsca na warsztatach.
(numer konta w prywatnej wiadomości)
Zgłaszać uczestnictwo możesz:
- mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. albo tutaj 

Zapisy przyjmuję do 15 marca
W razie gdy liczba chętnych będzie niewystarczająca, warsztaty będą odwołane, a zadatki zostaną zwrócone.
Zapraszam na uczestnictwo w rozwijającej, twórczej przygodzie jaką jest Vedic Art 🙂
Tutaj możesz obejrzeć zdjęcia z poprzednich edycji

☀️ Jeżeli robiłaś/robiłeś u mnie stopień 1 i 2 Vedic Art - możesz przyjść pomalować jeśli czujesz taką chęć. Masz zniżkę - 50%

Zapraszam, taka okazja może się w tym roku nie powtórzyć.
Lidia Varanova

Miniwarsztat w duchu Vedic Art w cafe pubie Niezła Sztuka

Termin: 6 marca

Miejsce: Niezła Sztuka Cafepub, ul. Sobieskiego 18

Godzina: 16.30-18.00

Wstęp: 15 zł

Rezerwacja miejsc do 27.02.2022 : mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. albo TUTAJ

  

 

 

 

Witaj 🙂
Jeśli chcesz:
✅ spędzić niedzielne popołudnie w kreatywny i relaksujący sposób
✅ oderwać się na chwilę od codziennej rutyny
✅ poczuć większy kontakt ze swoimi emocjami
✅ pomalować spontanicznie w beztroskiej atmosferze
zapraszam razem z Niezłą Sztuką na miniwarsztat w duchu Vedic Art 🎨 który odbędzie się tuż przed Dniem Kobiet: 06.03.22 o 16.30 i potrwa 1,5 godziny.
👉Co to jest Vedic Art?
Vedic Art to technika rozwoju osobistego poprzez malarstwo.
Dokumentuje proces wchodzenia w akt stwarzania poprzez uważne malowanie. Nie ocenia efektu końcowego. Skupia się na doświadczaniu bycia twórczynią swojego świata na płótnie.
Kiedy malujemy spontanicznie możemy otworzyć się na boską inspirację i manifestację kreatywności. Możemy odkryć własną pełnię i wejść w przestrzeń serca❤️
Vedic Art to malowanie według zasad stworzonych w oparciu o Wedy - starohinduskie teksty liczące sobie kilka tysięcy lat...
👉 Co będzie na miniwarsztacie?
Na miniwarsztacie opowiem skąd się wziął Vedic Art i jak wygląda malowanie w tym stylu. Zrobimy ćwiczenie z kartami emocji i wyciszymy myśli podczas krótkiego ćwiczenia na uważność.
Na koniec namalujemy obrazy farbami akrylowymi.
🔻Jeśli nie masz żadnych umiejętności malarskich - nie martw się, tym bardziej jest to dla ciebie. Podczas miniwarsztatu dowiesz się dlaczego nie trzeba umieć malować, żeby namalować obraz.
📌Informacje organizacyjne
Z okazji nadchodzącego Dnia Kobiet korzystanie z farb akrylowych, pędzli, talerzyków/palet i kubeczków na wodę -GRATIS 🙂
Potrzebujesz zabrać tylko płótno/podobrazie o wymiarach około 30 cm na 30 cm i ewentualnie ubranie/fartuszek do pobrudzenia
👉Wstęp: 15 zł
Wydarzenie się odbędzie jeśli zbierze się grupa min. 6 osób. Warsztat jest dla dorosłych.
 
Uwaga: Ilość miejsc ograniczona.
☀️ Zapraszamy

Vedic Art - kurs malarski dla dorosłych w cafe pub Niezła Sztuka

Termin: 16-17 pażdziernika, 6-7 listopada

Miejsce: Niezła Sztuka Cafepub, ul. Sobieskiego 18

Godzina: 10.00 - 18.00

Razem z cafepub Niezła Sztuka zapraszam na kurs Vedic Art, który rozpocznie się 16-go października o godz. 10.00. 

Vedic Art to technika rozwoju świadomości, która uczy, że sztuka i życie to jedno i reguły, które występują w malarstwie sprawdzają się również w życiu. Dokumentuje proces wchodzenia w akt stwarzania, w którym nie ocenia się efektu końcowego, ale skupia się na doświadczaniu bycia stwórcą swojego świata na płótnie. Kiedy malujemy spontanicznie kierując się intuicją, nie oczekujemy opinii innych na temat naszego obrazu, ani siebie nie krytykujemy, możemy otworzyć się na boską inspirację i manifestację kreatywności. Do głosu dochodzi dziecięca wyobraźnia, nieograniczona ekspresja, ujawniają się skrywane potencjały i bez zbędnych słów wychodzą zapomniane uczucia i emocje. Z tego względu Vedic Art jest prostym i skutecznym narzędziem pomagającym w nabraniu pewności siebie, odnajdywaniu autentyczności, zwiększającym akceptację siebie i poczucie sprawczości.

Nie potrzebujesz mieć żadnych umiejętności malarskich aby wziąć udział w kursie Vedic Art. Nie uczymy się tutaj techniki, tylko używamy malowania jako sposobu na wejście w głębszy kontakt ze sobą.

Vedic Art jest dla Ciebie jeśli chcesz:

-doświadczyć tworzenia w pełnej spontaniczności
-odkryć na nowo niczym nieskrępowaną ekspresję dziecka
-nauczyć się akceptować siebie w pełni
-nabrać odwagi do dokonania zmian
-poczuć większy kontakt ze swoimi emocjami i uczuciami
-rozwinąć kreatywne myślenie i intuicję
-odnaleźć swój twórczy potencjał
-przypomnieć sobie swoje marzenia
- po prostu się odstresować

Więcej o tej technice możesz przeczytać TUTAJ

Informacje organizacyjne:

Kurs stanowi zamkniętą całość, czas jego trwania to 32 godziny podzielone na 4 zajęcia, które odbywać się będą podczas weekendów (w trakcie jednego dnia godzinna przerwa obiadowa). 
Inwestycja w siebie: 850 zł

Liczba miejsc ograniczona! Decyduje kolejność zgłoszeń.

Zgłaszać uczestnictwo możesz:
- mailowo: TUTAJ  płacąc zadatek 100 zł przelewem (nr konta w prywatnej wiadomości)
- telefonicznie pod nr: 501427601 Lidia

W razie gdy liczba chętnych będzie niewystarczająca, warsztaty będą odwołane, a zadatki zostaną zwrócone.

Zapraszam na uczestnictwo w rozwijającej, twórczej przygodzie jaką jest Vedic Art :)

Lidia Varanova

Miniwarsztat Vedic Art w Rzeszowskim Inkubatorze Kultury

Termin: 26 sierpnia

Miejsce: Rzeszowski inkubator Kultury, ul. Jagiellońska 24

Godzina: 17.30-19.00

Wstęp: bezpłatny

Rezerwacja miejsc mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub TUTAJ

Jeśli chcesz spędzić sierpniowe popołudnie w kreatywny i relaksujący sposób - zapraszam razem z Rzeszowskim Inkubatorem Kultury na miniwarsztat Vedic Art 🎨❤ który odbędzie się: 26.08. o 17.30 i potrwa 1,5 godziny.

👉Co to jest Vedic Art?
Vedic Art to technika rozwoju osobistego poprzez malarstwo.
Uczy, że sztuka i życie to jedno i reguły, które występują w malarstwie sprawdzają się również w życiu. Dokumentuje proces wchodzenia w akt stwarzania poprzez malowanie z pełną uważnością. Nie ocenia efektu końcowego, ale skupia się na doświadczaniu bycia stwórcą swojego świata na płótnie. Kiedy malujemy spontanicznie kierując się intuicją, nie słuchamy opinii innych na temat naszego obrazu możemy otworzyć się na boską inspirację i manifestację kreatywności. Możemy odkryć własną pełnię i wejść w przestrzeń serca❤️
Vedic Art to malowanie według zasad stworzonych w oparciu o Wedy - starohinduskie teksty liczące sobie kilka tysięcy lat...


👉Vedic Art jest dla Ciebie jeśli chcesz:
✅ odkryć na nowo niczym nieskrępowaną ekspresję
✅ nauczyć się akceptować siebie
✅ nabrać odwagi do dokonania zmian
✅ poczuć większy kontakt ze swoimi emocjami i uczuciami
✅ rozwinąć kreatywne myślenie i intuicję
✅ odnaleźć swój twórczy potencjał
✅ przypomnieć sobie swoje marzenia
✅ po prostu się odstresować
✅ przypomnieć sobie, że jesteś twórcą swojego życia


👉 Co będzie na miniwarsztacie?
Na miniwarsztacie opowiem skąd się wziął Vedic Art i jak wygląda malowanie w tym stylu.
Po krótkim wprowadzeniu zobaczymy w praktyce na czym polega rozwojowy potencjał malowania. Jak za pomocą zwykłego długopisu i kartki możesz wprowadzić się w stan relaksacyjny. Zrobię ćwiczenie na postrzeganie, dzięki któremu łatwo uchwycisz moment, w którym stajesz się obserwatorem i zauważysz, że ty wybierasz na czym skupiasz uwagę.
Na koniec uwolnimy emocje podczas rysowania kredkami akwarelowymi.


🔻Jeśli nie masz żadnych umiejętności malarskich - nie martw się, tym bardziej jest to dla ciebie. Podczas miniwarsztatu dowiesz się dlaczego nie trzeba umieć malować, żeby namalować obraz.


🔔🎵 Zagram też na dzwonkach Koshi - to bambusowy instrument ręcznie wyrabiany u podnóża Pirenejów.
Możesz je posłuchać np. TUTAJ


📌Informacje organizacyjne
Nic nie potrzebujesz przynosić. Wszystkie materiały zapewnione.


👉Wstęp: bezpłatny
Wydarzenie się odbędzie jeśli zbierze się grupa min. 6 osób.


👉 Rezerwacja miejsc mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub TUTAJ
Uwaga: Ilość miejsc ograniczona.


☀️ Zapraszamy wakacyjnie ☀️

Jeśli chcesz wiedzieć więcej - odwiedź moje strony:
Facebook
Strona www

Warsztaty Vedic Art w Borku Starym

Termin: 21 sierpnia - 24 sierpnia

Miejsce: Wrotyczowe Pola, Borek Stary 188A

Godzina: start: 10.30

 

 Jeśli:
- chcesz odpocząć w pięknym miejscu na łonie natury
- przydałoby ci się trochę entuzjazmu i energii
- szukasz inspiracji, chcesz odkrywać siebie
- ciągnie Cię do malowania, ale nie wiesz jak się za to zabrać
- chcesz zrobić coś nowego
- potrzebujesz więcej kreatywności, samodzielności
- lubisz poznawać nowe, ciekawe osoby
- marzysz o doświadczaniu wolności, radości, akceptacji
- po prostu chcesz malować
zapraszam Cię na warsztaty malarskie -Vedic Art, w Gospodarstwie Agroturystycznym "Wrotyczowe Pola", w Borku Starym koło Rzeszowa.
Warsztaty potrwają 4 dni
Nie musisz posiadać żadnych umiejętności malarskich żeby malować w stylu Vedic Art.
Malowanie na tych warsztatach polega na tym, że wchodzisz w tworzenie bez oczekiwania określonego efektu. Po prostu spontanicznie malujesz i bawisz się przy tym, a efekt nierzadko może Cię zaskoczyć. Pozwalasz na przepływ energii. Kiedy otwierasz się z ciekawością na nowe doświadczenie, obraz właściwie powstaje bez wysiłku. Możesz odpocząć od rutyny codzienności, odkryć zapomniane marzenia, skontaktować się ze swoimi emocjami. W Vedic Art nikt nie ocenia czy to co tworzysz jest dobre lub niedobre. Dzięki temu możesz się pozbyć zahamowań, uzyskać nową perspektywę i nabrać odwagi do dokonania zmian oraz odkryć w sobie twórczy potencjał.
Zapraszam Cię serdecznie na wejście w artystyczną przygodę. Pomogę Ci odkrywać siebie w atmosferze rozwijającej się przyrody i relaksować się w kolorowym, twórczym akcie.
Więcej informacji o tej metodzie znajdziesz tutaj
Informacje organizacyjne:
Warsztaty odbywają się w plenerze lub na werandzie (w razie niepogody). Domek Gospodarstwa Agroturystycznego jest drewniany i ma w pełni wyposażoną kuchnię, huśtawkę ogrodową, taras, piękny ogródek. Jest idealnym miejscem do odpoczynku i wejścia w kontakt ze sobą.
Adres:
Borek Stary 188A. Jadąc z Rzeszowa, w Borku trzeba skręcić w lewo, przed stacją benzynową, pod górę. Domek jest po lewej stronie, na wzgórzu. Przy drodze stoi znak z napisem "Wrotyczowe Pola"
Co potrzebujesz zabrać?
Farby akrylowe i pojemnik lub słoik na wodę. Szkicownik. Ołówki, flamastry, kredki. Płótna i inne materiały malarskie i dekoracyjn. Kilka pędzli syntetycznych. Opcjonalnie wałki do malowania, gąbki lub szpachelki, pasty strukturalne. Paletę lub plastikowy talerzyk jednorazowy, Materiały typu: brokat, koraliki, wstążki, tektura, klej i co tylko przyjdzie Ci do głowy, a można użyć do stworzenia obrazu. Płótna (nazywane też podobraziami) są potrzebne w ilości ok.12 -15 sztuk. Najlepiej różnych rozmiarów. Można także nabyć tablice malarskie (płyty pokryte płótnem i zagruntowane). Wszystkie materiały możesz nabyć w sklepach plastycznych dla artystów.
Obrazy malujemy farbami akrylowymi ze względu na szybki czas schnięcia.
W celu jak najgłębszego wejścia w proces polecam wziąć ze sobą ubranie do pobrudzenia.
Na miejscu będą środki czystości i folia do zabezpieczenia podłogi.
Cena warsztatów: 800 zł.
Warsztaty trwają 32 godziny. Malujemy codziennie po ok. 8 godzin. W trakcie 4 godzinne przerwy obiadowe.
Nocleg:
50zł/osoba/dzień
UWAGA: Gwarancja rezerwacji noclegu we Wrotyczowych Polach***tylko do 26 lipca***
Jeżeli masz pytania odnośnie noclegu - zadzwoń do mnie tel. 501-427-601
Uwaga! Ilość miejsc noclegowych ograniczona (maksymalnie 5 miejsc)
Jest możliwość uczestniczenia w warsztatach bez noclegu, dolicz wtedy + 60 zł do ceny bazowej
Wyżywienie:
We własnym zakresie (niedaleko jest restauracja i sklep na stacji benzynowej). Na miejscu też można sobie przygotować coś do jedzenia.
Warsztat kończy się uzyskaniem dyplomu Vedic Art.
Bonusy:
Kawa i herbata
Możliwość wzięcia udziału w wystawie Vedic Art.
Koncert na dzwonkach Koshi.

Gwarancją zarezerwowania udziału w warsztacie jest wpłacenie zaliczki przelewem, w wysokości 50 zł do 30 lipca.
Numer konta w prywatnej wiadomości
Uwaga!: Ilość miejsc ograniczona, max. 5 osób.
W razie zebrania się zbyt małej ilości uczestników warsztaty będą odwołane, a zaliczki zwrócone na konto.
Jeśli chcesz się zapisać na Vedic Art w Borku Starym - skontaktuj się ze mną tutaj
Zapraszam 🙂
Lidia Varanova

Twórca o metodzie:
"Vedic Art nie naucza malowania. -Nie! - Vedic Art przypomina jak malować. Vedic Art pamięta jak sztuka może być tworzona. Od samego początku, kiedy poznajemy siedemnaście zasad Vedic Art, zaczynamy odtwarzać sobie również całą historię stworzenia, skąd przychodzimy i dokąd zmierzamy. Vedic Art zawiera w sobie mapę nawigacyjną. Użyj kompasu, który znajduje się w Twoim umyśle i znajdź drogę do miejsca pokoju w Twoim sercu. Wtedy, kiedy zanurzysz pędzel w świetle, przestrzeni i błogości - namalujesz wieczność. Kiedy wnikniesz w swoje dzieło – w Twoim wewnętrznym dialogu – odnajdziesz szyfr, ujawniający, jak żyć i jak dzieło może otworzyć drzwi do nieba na ziemi."
Curt Kallman

 

Miniwarsztat Vedic Art w cafe pubie Niezła Sztuka

Termin: 27 lipca

Miejsce: ogródek cafe pubu Niezła Sztuka , ul. Sobieskiego 18, Rzeszów

Godzina: 18.15-19.45

Wstęp: 15 zł

Witaj 🙂
Jeśli chcesz spędzić wakacyjne popołudnie w kreatywny i relaksujący sposób - zapraszam razem z Niezłą Sztuką na miniwarsztat w duchu Vedic Art 🎨 który odbędzie się: 27.07 o 18.15 i potrwa 1,5 godziny.

👉Co to jest Vedic Art?
Vedic Art to technika rozwoju świadomości poprzez malarstwo.
Uczy, że sztuka i życie to jedno i reguły, które występują w malarstwie sprawdzają się również w życiu. Dokumentuje proces wchodzenia w akt stwarzania poprzez malowanie obrazu z pełną uważnością. Nie ocenia efektu końcowego, ale skupia się na doświadczaniu bycia stwórcą swojego świata na płótnie. Kiedy malujemy spontanicznie kierując się intuicją, nie słuchamy opinii innych na temat naszego obrazu możemy otworzyć się na boską inspirację i manifestację kreatywności. Możemy odkryć własną pełnię i wejść w przestrzeń serca.
Vedic Art jest dla Ciebie jeśli chcesz:
✅ odkryć na nowo niczym nieskrępowaną ekspresję dziecka
✅ nauczyć się akceptować siebie w pełni
✅ nabrać odwagi do dokonania zmian
✅ poczuć większy kontakt ze swoimi emocjami i uczuciami
✅ rozwinąć kreatywne myślenie i intuicję
✅ odnaleźć swój twórczy potencjał
✅ przypomnieć sobie swoje marzenia
✅ po prostu się odstresować
✅doświadczyć wolności, spontaniczności i akceptacji
👉Na miniwarsztacie opowiem skąd się wziął Vedic Art i na czym polega malowanie w tym stylu. Jeśli nie masz żadnych umiejętności malarskich - nie martw się, tym bardziej jest to dla ciebie. Podczas miniwarsztatu dowiesz się dlaczego nie trzeba umieć malować, żeby namalować obraz. Po krótkim wprowadzeniu zobaczymy w praktyce na czym polega terapeutyczny i rozwojowy potencjał malowania. Jak za pomocą zwykłego długopisu i kartki możesz wprowadzić się w stan relaksacyjny. Zrobię ćwiczenie na postrzeganie, dzięki któremu łatwo uchwycisz moment, w którym stajesz się obserwatorem i zauważysz, że ty wybierasz na czym skupiasz uwagę. Potem uwolnimy emocje podczas rysowania kredkami akwarelowymi.
🔔🎵 Zagram też na dzwonkach Koshi - to bambusowy instrument ręcznie wyrabiany u podnóża Pirenejów.
Możesz je posłuchać np. tutaj
📌Informacje organizacyjne
Nic nie potrzebujesz przynosić. Wszystkie materiały zapewnione w cenie miniwarsztatu. Musisz wziąć tylko siebie 🙂
Wstęp: 15 zł
Tutaj możesz zarezerwować miejsce
Uwaga: Ilość miejsc ograniczona. Gwarancją zarezerwowania udziału w wydarzeniu jest wpłata za wstęp do 26.07
Numer konta wysyłam w prywatnej wiadomości.
Jeśli zbierze się za mała ilość osób - miniwarsztat zostanie odwołany, a opłaty zwrócone na konto.
Miniwarsztat jest wstępem do pełnego kursu Vedic Art, który zacznie się w sierpniu.
Zapraszamy wakacyjnie 🙂Miniwarsztat Vedic Art w cafe pubie Niezła Sztuka

Termin: 31 maja

Miejsce: Niezła Sztuka Cafepub, ul. Sobieskiego 18

Godzina: 18.15-19.45

Wstęp: 15 zł

Rezerwacja miejsc mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub osobiście w cafe pubie.

Witaj :)

Jeśli chcesz spędzić ostatni dzień maja w kreatywny i relaksujący sposób - zapraszam razem z Niezłą Sztuką na miniwarsztat Vedic Art, który odbędzie się 31.05. o 18.15 i potrwa 1,5 godziny.
Adres: ul. Sobieskiego 18

Co to jest Vedic Art?
Vedic Art to technika rozwoju osobistego poprzez malarstwo.
Uczy, że sztuka i życie to jedno i reguły, które występują w malarstwie sprawdzają się również w życiu. Dokumentuje proces wchodzenia w akt stwarzania poprzez malowanie obrazu z pełną uważnością. Nie ocenia efektu końcowego, ale skupia się na doświadczaniu bycia stwórcą swojego świata na płótnie. Kiedy malujemy spontanicznie kierując się intuicją, nie słuchamy opinii innych na temat naszego obrazu możemy otworzyć się na boską inspirację i manifestację kreatywności. Możemy odkryć własną pełnię i wejść w przestrzeń serca.

Vedic Art jest dla Ciebie jeśli chcesz:
-odkryć na nowo niczym nieskrępowaną ekspresję dziecka
-nauczyć się akceptować siebie w pełni
-nabrać odwagi do dokonania zmian
-poczuć większy kontakt ze swoimi emocjami i uczuciami
-rozwinąć kreatywne myślenie i intuicję
-odnaleźć swój twórczy potencjał
-przypomnieć sobie swoje marzenia
- po prostu się odstresować

Na miniwarsztacie opowiem skąd się wziął Vedic Art i na czym polega malowanie w tym stylu. Jeśli nie masz żadnych umiejętności malarskich - nie martw się, tym bardziej jest to dla ciebie. Podczas miniwarsztatu dowiesz się dlaczego nie trzeba umieć malować, żeby namalować obraz. Po krótkim wprowadzeniu zobaczymy w praktyce na czym polega terapeutyczny i rozwojowy potencjał malowania. Jak za pomocą zwykłego długopisu i kartki możesz wprowadzić się w stan relaksacyjny. Zrobię ćwiczenie na postrzeganie, dzięki któremu łatwo uchwycisz moment, w którym stajesz się obserwatorem i zauważysz, że ty wybierasz na czym skupiasz uwagę. Potem uwolnimy emocje podczas rysowania kredkami akwarelowymi.

Zagram też na dzwonkach Koshi - to bambusowy instrument ręcznie wyrabiany u podnóża Pirenejów.
Można je posłuchać np. TUTAJ

Nic nie potrzebujesz przynosić. Wszystkie materiały zapewnione w cenie miniwarsztatu. Musisz wziąć tylko siebie :)

Wstęp: 15 zł
Wydarzenie się odbędzie jeśli zbierze się grupa 6 osób.

Miniwarsztat jest wstępem do pełnego kursu Vedic Art, który planujemy zacząć w czerwcu jeśli zbierze się grupa chętnych i gotowych na rozwój osób :) Wszystkie informacje podam na miniwarsztacie.
Rezerwacja miejsc mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub osobiście w cafe pubie.
Uwaga: Ilość miejsc ograniczona. Gwarancją zarezerwowania udziału w wydarzeniu jest wpłata za wstęp do 28.05.
Numer konta wysyłam w prywatnej wiadomości.
Jeśli zbierze się za mała ilość osób - miniwarsztat zostanie odwołany, a opłaty zwrócone na konto.
Zapraszamy wiosennie :)

O mnie:
Nazywam się Lidia i jestem absolwentką Uniwersytetu Rzeszowskiego na kierunku Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuk Plastycznych oraz instruktorką metody Vedic Art.
Prowadzę warsztaty malarsko-rysunkowe wspomagające rozwój osobisty i zwiększające kreatywność. Pomagam zacząć przygodę z malarstwem, odkrywać marzenia i przypominać sobie radość tworzenia bez ocen i krytyki. Na warsztatach prowadzonych przeze mnie możesz w przyjaznej i relaksującej atmosferze poznawać siebie poprzez tworzenie sztuki oraz nauczyć się podstaw rysunku, malarstwa i rękodzieła.
Maluję obrazy, rysuję mandale, tworzę też autorską biżuterię.
Jeśli chcesz wiedzieć więcej - odwiedź moje strony:
Facebook
Strona www

Vedic Art - kurs malarski dla dorosłych w cafe pub Niezła Sztuka

Termin: 12 czerwca - 4 lipca

Miejsce: Niezła Sztuka Cafepub, ul. Sobieskiego 18

Godzina: 10.00 - 18.00

Inwestycja w siebie: 750 zł

Liczba miejsc ograniczona! Decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy są tylko na cały kurs. Zgłaszać uczestnictwo można mailowo do 4 czerwca na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. wpłacając przy tym zadatek 200 zł. Numer konta będzie wysłany w prywatnej wiadomości.

Razem z Niezłą Sztuką zapraszamy na kurs Vedic Art, techniki rozwoju osobistego poprzez malowanie🎨🎨🎨 który zacznie się 12 czerwca o godz. 10.00.
Co daje Vedic Art?
✅ Odwagę do tworzenia obrazu zgodnie ze swoim zamysłem i podążanie za intuicją
✅ Poczucie, że tworzymy sobie sami okoliczności, które najlepiej sprzyjają naszemu rozwojowi
✅ Autentyczność, odkrycie na nowo marzeń, powrót do bezpośredniości, ufność
✅Dostrzeżenie ograniczających wzorców, blokad, które tak naprawdę sami tworzymy
✅Zauważenie, że błędy czy porażki niekoniecznie muszą się wiązać z czymś negatywnym, zwiększenie akceptacji
✅ Otwarcie na nowe możliwości, a nie skupianie się na ograniczeniach
✅Odblokowanie prawej półkuli odpowiedzialnej za kreatywność i intuicję
✅Możliwość kontaktu z emocjami w beztroski sposób, bez ocen i osądów
👉 Vedic Art uczy, że sztuka i życie to jedno i reguły, które występują w malarstwie sprawdzają się również w życiu. Dokumentuje proces wchodzenia w akt stwarzania poprzez malowanie obrazu z pełną uważnością. Nie oceniamy efektu końcowego, ale skupiamy się na doświadczaniu bycia stwórcą swojego świata na płótnie. Kiedy malujemy spontanicznie kierując się intuicją, nie słuchamy opinii innych na temat naszego obrazu możemy otworzyć się na boską inspirację i manifestację kreatywności. Do głosu dochodzi dziecięca wyobraźnia, nieograniczona ekspresja, ujawniają się skrywane potencjały i bez zbędnych słów wychodzą zapomniane uczucia i emocje. Kiedy malowanie staje się formą medytacji, pogrążamy się w byciu "tu i teraz". Możemy odkryć własną pełnię i wejść w przestrzeń serca.
🕙 Informacje organizacyjne:
Kurs stanowi zamkniętą całość, czas trwania kursu to 32 godziny podzielone na 4 zajęcia, które będą się odbywać w godz. 10.00-18.00 (w trakcie przerwa obiadowa). Kończy się uzyskaniem dyplomu.
Terminy zajęć:
12 i 13 czerwca
3 i 4 lipca

❗ Tylko wpłata zadatku stanowi rezerwację miejsca na kursie.
Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość odwołania i/lub przełożenia warsztatów jeśli liczba chętnych będzie niewystarczająca
O mnie:
Nazywam się Lidia i jestem absolwentką Uniwersytetu Rzeszowskiego na kierunku Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuk Plastycznych oraz instruktorką metody Vedic Art. Na moich warsztatach pomagam zacząć przygodę z malarstwem, odkrywać marzenia, autentyczność i zapomniane emocje oraz uczyć się tworzenia bez porównywania i krytyki.
FB: https://www.facebook.com/LidiaVaranova
WWW: www.varanova.pl