favicon

WYDARZENIA

Wydarzenia

Vedic Art - wystawa zbiorowa - Lidia Varanova i kursanci Vedic Art

Termin: 5 pażdziernika

Miejsce: Niezła Sztuka Cafepub, ul. Sobieskiego 18

Godzina: 18.00

Razem z cafepub Niezła Sztuka zapraszamy na wernisaż wystawy zbiorowej Vedic Art. 

Każdy obraz malowany techniką Vedic Art jest ilustracją jednej z wedyjskich zasad, napisanych w poetycki sposób. Vedic Art uczy, że sztuka i życie to jedno i reguły, które występują w malarstwie sprawdzają się również w życiu. Dokumentuje proces wchodzenia w akt stwarzania, w którym nie ocenia się efektu końcowego, ale skupia się na doświadczaniu bycia stwórcą swojego świata na płótnie. Kiedy malujemy spontanicznie kierując się intuicją, nie oczekujemy opinii innych na temat naszego obrazu, ani siebie nie krytykujemy, możemy otworzyć się na boską inspirację i manifestację kreatywności. Do głosu dochodzi dziecięca wyobraźnia, nieograniczona ekspresja, ujawniają się skrywane potencjały i bez zbędnych słów wychodzą zapomniane uczucia i emocje. Wystawa Vedic Art jest dokumentacją tego autoterapeutycznego procesu.

Uczestnicy:
1. Zdzisław Baran
"Po kursie uzyskałem większy spokój i ciszę, w życiu codziennym trudną do uzyskania. Nie skrywam, że doznałem autentycznej radości z tworzenia, ponieważ pojawiły się takie tematy których bym się nie spodziewał. Vedic Art otwiera na kreatywność. Dowiedziałem się, że może w nas drzemać wiele ukrytych talentów, takich o które byśmy siebie nie podejrzewali."

2. Gabriela Joniec
"Najważniejsze, co wyniosłam z warsztatów, to nabranie odwagi do pokazywania „światu” moich fotografii. Przestałam je chować do szuflady i stałam się bardziej otwarta. Praca na warsztatach nauczyła, a może uświadomiła mi, prostą w gruncie rzeczy zasadę, że w każdej chwili mogę zmienić wszystko. Tak po prostu, bo chcę. Takie odkrycie."

3. Anna Kolczuga
"Na Vedic Art przekonałam się, że znajomość warsztatu malarskiego nie jest konieczna, żeby malować spontanicznie, doskonalić swoją kreatywność nie przejmując się krytyką i oceną. I w ten sposób w malowaniu odkryłam dla siebie nową pasję."

4. Grażyna Ormstein
"Ten rodzaj malowania pozwolił mi doświadczyć wolności w wykorzystaniu emocji, w wyborze kolorów, które raczej mnie wybierały. Doświadczyłam też wolności w przelaniu reguł Vedic art w jakąś formę wyzbywając się swojej własnej krytyki do tego co wychodziło spod pędzla."

5. Elżbieta Selwa
"Trafiłam na zajęcia przypadkowo, nigdy nie malowałam, a zawsze mi się to podobało, nauczyłam się uważniej patrzeć na świat i bardziej otwarcie wyrażać to co czuję. Co ważnego wyniosłam - uporałam się z pewną traumą z przeszłości i ją zamknęłam :) Wiem też, że mogę cieszyć się drobiazgami i nie muszę być zawsze "poukładana".

6. Joanna Świstak
"Zajęcia Vedic Art odblokowały mnie na malowanie, otworzyłam się na mieszanie kolorów, struktur. Pomysły same zaczęły przychodzić do głowy. Malowaniem zaczęłam się zajmować kilka miesięcy przed udziałem w warsztatach głównie bazując na dostępnej literaturze i Youtube. Ale dopiero warsztaty Vedic Art otworzyły mnie na realizację własnych pomysłów."

7. Krystyna Walc
"W Vedic Art wspaniałe było to, że malowało się „inaczej” – można było sobie darować wszelkie reguły tzw. akademickiego malarstwa, malować co się chce i czym się chce (na jednej z ostatnich prac odbiłam własne dłonie zanurzone wcześniej w farbie, nieźle się przy tym brudząc). I najważniejsze – NIKT NIE OCENIA.
Co daje przygoda z Vedic Art? W największym skrócie – otwiera umysł. Daje odwagę
eksperymentowania. Czy poznane na warsztatach zasady dają się zastosować do „zwykłego”
malarstwa. Tak, one wszystkie tam są. Staram się o tym pamiętać."

8.Lidia Varanova, organizatorka wystawy i prowadząca kursy Vedic Art
"Vedic Art zafascynował mnie od samego początku, ponieważ łączy w sobie malarstwo i rozwój świadomości. Malowałam i rysowałam odkąd pamiętam, a rozwój duchowy był mi zawsze bliski. Zrobienie kursu nauczycielskiego Vedic Art pozwoliło mi na zajęcie się tym co kocham i połączenie dwóch ukochanych wątków. Ta metoda jest najbardziej przyjemna, beztroska, kolorowa i twórcza spośród tych, które przeszłam. Pozwoliła mi na większą autentyczność, odwagę w podążaniu za sobą, większą tolerancję na błędy, otwarcie na nowe możliwości, zauważenie ile ich jeszcze jest przede mną, a nie skupianie się na ograniczeniach. Możliwość przekazywania jej innym osobom daje mi spełnienie i poczucie, że odnalazłam to, czego szukałam. Dziękuję :)"

Wystawa Vedic Art. jest jedyna w swoim rodzaju i jest pierwszym takim wydarzeniem na Podkarpaciu.

Wstęp: bezpłatny

Rezerwacje miejsc siedzących:
--> pod numerem telefonu: (+48)733833348
--> przez e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zapraszam :)

Lidia Varanova

Wykład i miniwarsztat Vedic Art

Termin: 23 września

Miejsce: Niezła Sztuka Cafepub, ul. Sobieskiego 18

Godzina: 15.00 - 17.00

Zapraszam Cię na wykład o Vedic Art, podczas którego dowiesz się między innymi:
- skąd się wziął Vedic Art
- dlaczego nie trzeba umieć malować żeby namalować obraz
- co to są strefy komfortu i dlaczego warto je przekraczać
- co wyróżnia Vedic Art od innych technik rozwoju świadomości
- po co rozwijać prawą półkulę mózgową
- jakie są praktyczne korzyści płynące z malowania
- dlaczego ocena własnej twórczości nie jest konieczna
- w czym może pomóc Vedic Art

Po wykładzie godzina zajęć w duchu Vedic Art. Podczas nich zobaczymy w praktyce na czym polega terapeutyczny potencjał malowania. Jak za pomocą zwykłego długopisu i kartki można wprowadzić się w stan relaksacyjny. Zrobimy ćwiczenie na postrzeganie, dzięki któremu łatwo uchwycisz moment, w którym stajesz się obserwatorem i zauważysz na czym polega wybiórczość percepcji. Potem uwolnimy emocje podczas rysowania kredkami akwarelowymi.

Wszystkie materiały zapewnione.

Wstęp: bezpłatny

Rezerwacje miejsc siedzących:
--> pod numerem telefonu: (+48)733833348
--> przez e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zapraszam :)

Lidia Varanova

Warsztaty rękodzieła decoupage dla dzieci w Bratkowicach

Termin: 12 lipca 2018

Miejsce: cukiernia Tropikana w Bratkowicach

Godzina: 16:00

Zapraszam dzieci wraz z rodzicami na warsztaty rękodzieła decoupage do cukierni Tropikana w Bratkowicach (link do mapy). Na warsztatach dowiemy się jak to się robi i ozdobimy drewniane breloczki tą techniką. Wszystkie materiały zapewnione :) Decoupage to technika ozdabiania przedmiotów  typu: pudełka, biżuteria, breloczki, butelki, pisanki, itp. Polega na przygotowaniu powierzchni, pomalowaniu jej farbą, następnie przyklejeniu na niej wyciętych elementów ozdobnych serwetek i potem utrwaleniu wzrou za pomocą werniksu. Dodatkowo można stosować różne lakiery ozdobne, złocenia, wypukłe wzory, itp. Tak ozdobiony przedmiot wygląda oryginalnie, jest błyszczący i wygląda jakby był pomalowany. Tą techniką można ozdabiać szkło, drewno, tekturę, itp.  Decouoage jest obecnie bardzo mocny, można za jego pomocą stworzyć bez specjalnych narzędzi i niezwykłych zdolności bardzo atrakcyjnie i oryginalnie wyglądający przedmiot. Tworzenie rękodzieła metodą decoupage rozwija zmysł estetyczny i kreatywność, służy jako inspiracja, daje niepowtarzalne dodatki do urządzenia domu, biżuterię i dzięki temu wzmacnia poczucie wartości.

Wstęp: 25 zł. Zapraszamy!

Tutaj możesz się zapisać.

 

Czerwcowe warsztaty rysowania mandali dla dzieci

Termin: 9 czerwca 2018

Miejsce: Gminna Biblioteka Publiczna w Boguchwale, ul. Suszyckich 13

Godzina: 10:00

Zapraszam dzieci wraz z rodzicami na warsztaty rysowania mandali w Gminnej Bibliotece Publicznej w Boguchwale, na ul. Suszyckich 13. Wszystkie materiały zapewnione :) Wstęp wolny. Więcej informacji o mandali znajdziesz w zakładce Mandale. Zapisy pod numerem biblioteki: 17-87-15-355

Zapraszam!

Lidia Varanova

Kurs rysowania/malowania dla początkujących 

Termin: 26 maja 2018

Miejsce: JiM cafe, ul. Grunwaldzka 16c

Godzina: 12:00

Razem z JiM cafe zapraszamy na warsztaty rysowania i malowania przeznaczony dla początkujących. Pierwszy temat to kadrowanie. Dowiemy się co to jest, zrobimy parę szkiców, będzie też zadanie domowe. Trzeba przynieść szkicownik, ołówki, węgiel, kredki. Wszystkie informacje o kadrowaniu będą w formie ksero gratis, więc nie trzeba robić notatek. Wstęp: 50 zł, stali bywalcy JiMa mogą liczyć na zniżkę. Zajęcia będą się odbywać co sobotę, potrwają 2.5 godziny. Kurs ma charakter otwarty, można dołączyć w każdej chwili.

Po wszelkie informacje organizacyjne zadzwoń do mnie na nr 501-427-601 lub użyj formularza „Napisz do mnie” w zakładce Kontakt.

Do zobaczenia na warsztatach :)
Lidia Varanova

Warsztaty rysowania mandali dla dzieci w w Bratkowicach

Termin: 25 maja 2018

Miejsce: cukiernia Tropikana w Bratkowicach

Godzina: 16:00

Zapraszam dzieci wraz z rodzicami na warsztaty rysowania mandali do cukierni Tropikana w Bratkowicach. Wszystkie materiały zapewnione oraz poczęstunek :) Więcej informacji o mandali znajdziesz w zakładce Mandale. Warsztaty potrwają ok. 1.5 godziny. 

Zapraszam!

Lidia Varanova

Bezpłatny wykład o Vedic Art - jak zacząć przygodę z malarstwem?

Termin: 12 maja 2018

Miejsce: JiM cafe, ul. Grunwaldzka 16c

Godzina: 13:00

Wyobraź sobie, że możesz bawić się farbami tak jak chcesz i nikt tego nie będzie oceniał tak jak w szkole. Możesz spontanicznie malować pędzlami albo dłońmi, przyklejać do płótna wszystko co masz pod ręką, a nawet … zniszczyć swój obraz. Przypomnij sobie beztroskę dziecka z fantazją pokrywającego pustą kartkę wymyślnymi formami, tworzącego swój świat na obrazie. Tak właśnie wygląda Vedic Art, inaczej: malarstwo intuicyjne. Jest techniką rozwoju osobistego łączącą malarstwo z mądrością Wed, świętych ksiąg hinduizmu.
Zapraszam Cię na wykład o Vedic Art, podczas którego dowiesz się między innymi:
- skąd się wziął Vedic Art
- dlaczego nie trzeba umieć malować żeby namalować obraz
- co to są strefy komfortu i dlaczego warto je przekraczać
- co wyróżnia Vedic Art od innych technik rozwoju świadomości
- po co rozwijać prawą półkulę mózgową
- jakie są praktyczne korzyści płynące z malowania
- dlaczego ocena twórczości nie jest konieczna
- w czym może pomóc Vedic Art
Posłuchasz też koncertu na dzwonkach Koshi, oryginalnych, bambusowych instrumentach wyrabianych ręcznie u podnóża Pirenejów.
Po wykładzie jedna godzina zajęć w duchu Vedic Art gratis. Wszystkie materiały zapewnione.
Zapraszamy razem z JiM cafe :)

Majowe warsztaty rysowania mandali dla dzieci

Termin: 12 maja 2018

Miejsce: Gminna Biblioteka Publiczna w Boguchwale, ul. Suszyckich 13

Godzina: 10:00

Zapraszam dzieci wraz z rodzicami na warsztaty rysowania mandali w Gminnej Bibliotece Publicznej w Boguchwale, na ul. Suszyckich 13. Wszystkie materiały zapewnione :) Więcej informacji o mandali znajdziesz w zakładce Mandale.

Zapraszam!

Lidia Varanova

Warsztaty ruchowo - malarskie poświęcone stopom - "Stopy - moja mobilność, moja stabilność"

Termin: 13 maja 2018

Miejsce: Lemon Salsa, ul. Piłsudskiego 8 - 10

Godzina: 12.00- 15.00

Wstęp: 70 zł

 

Uwolnij swoje stopy i pozwól im pobawić się, zatańczyć, uziemić, a nawet namalować obraz. Schowane w butach prawie cały dzień też potrzebują uwagi i radości. Wraz z Gabinetem Rehabilitacji Dobra Terapia Katarzyna Selwa zapraszamy na wyjątkowe, jednorazowe warsztaty ruchowo - malarskie poświęcone stopom "Stopy - moja mobilność, moja stabilność", które odbędą się 19 maja w godzinach 12.00 - 15.00. Będziemy bawić się i pracować poprzez gimnastykę, zabawy ruchowe, interakcje, taniec, malarstwo intuicyjne i elementy refleksoterapii.
Wszystkie materiały i mały poczęstunek GRATIS. Trzeba wziąć tylko ręcznik.
Zapisy: Lidia: tel. 501 - 427 - 601 Kasia: tel. 666 - 826 - 600

Zapraszamy!

Warsztaty rysowania mandali dla dzieci

Termin: 5 maja 2018

Miejsce: JiM cafe, ul. Grunwaldzka 16c

Godzina: 12:00

Jeśli nie wyjeżdżasz na majówkę, albo wracasz w piątek, masz dzieci i zastanawiasz się co robić w sobotę - zapraszam na rysowanie mandali w JiM cafe, na ul. Grunwaldzkiej 16c. Opowiem czym jest mandala, do czego służy, jak się ją tworzy. Obejrzymy krótki filmik, posłuchamy dzwonków Koshi i narysujemy mandalę. Warsztaty są dla dzieci ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby rodzice narysowali własną mandalę. Na miejscu będą wszystkie potrzebna materiały, wystarczy tylko przyjść :)
Więcej o mandali znajdziesz na mojej stronie: http://varanova.pl/mandale
Zapraszamy razem z JiM cafe :) Na miejscu można zjeść pyszne ciasteczka, kanapki, napić się herbatki i najlepszej czekolady na gorąco w mieście :) Oraz spróbować innych pyszności.
Wstęp: 15 zł
Do zobaczenia!
Lidia Varanova